SIDE TO SIDE

Çekmeköy Avrupa Sınav Koleji - SIDE TO SIDE

SIDE TO SIDE

BU OKULDA İNGİLİZCE KONUŞULUYOR


Sınav Koleji, uyguladığı “Side to Side” programı ile “Türkiye’de İngilizce öğretilemiyor” yargısını yıktı. “Side to Side” programı ile anadili Türkçe olan öğrenciler, hem İngilizce öğreniyor hem de kendi anadillerinde öğrenimlerini devam ettiriyor.

 

Bu programla özellikle anaokulu ile 1, 2, 3, 4 ve 5. sınıfta eğitim; aynı içerikle ve farklı iki öğretmenle (anadil-İngilizce) yapılmaktadır.

 

HER SAAT "SIDE TO SIDE"

 

Sınav Kolejinde “Side to Side” programı ile anaokulu 3 yaştan itibaren ilkokul 1, 2, 3, 4 ve ortaokul 5. sınıfa kadar haftalık ders programlarında yaklaşık 30 saat İngilizceye yer verilir. Bunun bir kısmı sadece İngilizce dersi iken bir kısmı ise İngilizce ile entegre edilmiş branş dersleridir. Bunun dışında öğrenciler teneffüslerde, yemeklerde hatta bahçede oyun oynarken, ilgili öğretmenleriyle hep İngilizce iletişim kurar ve gün boyu adeta İngilizceye doyar.

 

SINAV MOBILE SCHOOL

 

Sınav Kolejinde İngilizce öğretimi sadece okulla sınırlı değildir. Sınav Eğitim Kurumları Genel Merkezindeki stüdyolarda geliştirilen videolarla öğrencilerin evlerinde de İngilizce öğrenimlerini sürdürmeleri sağlanır.